Datorredze - attēls
![]() | Datorredzes pamatelements ir attēls, kas attēlo trīs dimensiju attēlu divu dimensiju plaknē. Pēc definīcjas attēls ir plakana virsma, kur katrs tās punkts izstaro elektromagnētisko starojumu. |
Katru attēla punktu - praksē mēs to saucam par pikseli, apraksta ar starojuma intensitāti tanī. Praksē ir pieņmts uzskatīt ka katru punktu apraksta ar krāsu un jebkura krāsa tiek iegūta no trim pamatkrāsām - sarkanas, zaļas un zilas. Apzimē to kā RGB (Red, Green, Blue). Šie pamatelementi veido attēlu jeb tā saucamu rastra attēlu, kur katru tā punktu apraksta pikselis.
Datorredzes sistēmās parasti izmanto vai nu pelēko krāsu modeli, kuru izveido no RGB krāsām, vai kādu no krāsas toņu plaknēm, aprēķinos kombinējot ar citām, vai arī HSB krāsu modeli (HSB, Hue-Saturation-Brightness), kas attēlu pārveido sadalot krāsu plaknes pēc šī parametra.
Rastra attēls ir datorredzes (mašīnredzes) informācijas izejas dati, kuri ir jāapstrādā lai no tiem iegūtu derīgo informāciju.
Kā datorredzes informāciju attēlā mēs uzskatām krāsu, krāsu intensitātes, attēlā attēlotās kontūras, tekstūras ar to veidojošajiem elementiem - tekseļiem. Izmantojot dažādus datorredzes sehmentācijas algoritmus, no šiem visiem elementiem ir jāiegūst nepieciešamā informācija par analizējamo objektu.
AgirVision ir specializējies dažādu objektu segmentācijā, izmantojot dāzādus raksturlielumus, gan pamatinformāciju par analizējamo objektu, gan datorredzes segmentācijas algoritmus kas ļauj atdalīt objektu no vides izmantojot tekstūru, krāsu, kontūru analīzes algoritmus.
Nav komentāru
Komentēt
Jaunākie ieraksti
-
Plēsīgo zivju foto konkurss
22. jūl. 2016 -
Zinātne - Satelītattēlu analīze
12. jūn. 2016 -
AgirVision Robotu skola
2. mai. 2016 -
Tekstūra
17. mar. 2016 -
NVIDIA Jetson TK1
16. mar. 2016 -
Attēla histogramma
16. mar. 2016 -
Datorredze - attēls
16. mar. 2016