Tekstūra
![]() |
Attēlos objektus var noteikt ne tikai pēc to krāsas vai kontūras. Bieži ir jāņem vērā objektu tekstūras. |
Objekta tekstūra ir krāsas un tās intensitātes daļēji vai pilnīgi secīgas izmaiņas.
Attēla histogramma
|
Attēla histogramma jeb attēla krāsu intensitātes histogramā tiek norādīts tanī ietverto pikseļu skaits. Attēla histogramma raksturo attēla īpašības. Bieži tieši segmentētā objekta histogramma visprecīzāk raksturo objektu, nosakot tā vizuālo atšķirību no cita objekta. |
Datorredze - attēls
![]() |
Datorredzes pamatelements ir attēls, kas attēlo trīs dimensiju attēlu divu dimensiju plaknē. Pēc definīcjas attēls ir plakana virsma, kur katrs tās punkts izstaro elektromagnētisko starojumu. |
Kas ir datorredze, mašīnredze, mašīnapmācība
![]() |
Cilvēka vizuālajai uztverei nav problēmas identificēt objektu attēlā, atdalot to no fona. Cilvēks balstās uz pieredzi, uz informāciju par objektu, par tā atrašanos telpā un laikā. Datorredzes viens no pamata uzdevumiem ir attēla korekta atdalīšana no fona. Arī šeit, atdalot objektu no fona mēs balstamies uz zināšanām par vidi, par objektu, par objekta kustību telpā un laikā. |
Apgaismojums
Viena no svarīgākajām datorredzes sastāvdaļām ir apgaismojums. Nepareizi izvēlēts apgaismojums un nepareizs tā novietojums neļauj iegūt kvalitatīvu analizējamo attēlu. Rūpniecībā atkarībā no analizējamā objekta novietojuma un objekta veida iz jāizmanto attiecīgs apgaismojuma novietojums.
Lenzas

Viena no videokameras galvenajām sastāvdaļām ir lenza. Arī industriālās kameras neatšķiras no parastajām kamerām .
Kas ir Datorredzes risinājums Industrijā
Klasiska industriālā datorredzes sistēma sastāv no ražošanas līnijas, video kameras, apgaismojuma sistēmas, apstrādes procesaq un lēmumu izpiuldes mehānisma (skat zīmējumu zemāk).

Industriālās digitālās video kameras

Lai arī mēs runājam par video kameru kā par vienu veselu vienību, praksē to veido vairākas sastāvdaļas kas katraq iespaido tās funkcionalitāti un kvalitāti. Pati videokamera - tas ir sensors, kas reģistrē gaismas signālu, to no sākuma pārveido elektriskajā signālā , un vēlāk to jau pārveido apstrādes procesoram saprotamā digitālajā signālā, ko pārraida par attiecīgo interfeisu uz to.
Tehnoloģijas iespējas industrijā
IR PIENĀCIS LAIKS KAD MATEMĀTIKA VAR PALĪDZĒT ARĪ TAVA PRODUKTA RAŽOŠANĀ
Mūsu tehnoloģija ļauj analizēt un noteikt kvalitāti tāduos produktos, kuros līdz šim to spēja veikt viernīgi cilvēks. Mēs nosakām reālajā laikā tādas kvalitātes novirzes, kuras līdz šim spēja veikt cilvēks. Mēs analizēt kvalitātes izmaiņas virsmās, spējam šķirot pēc virsmu izmaiņām, spējam noteikt plaisas, bojājumus produktā, spējam vadīt atkarībā no produkta kvalitātes pakārtotās klienta iekārtas.
Piemērā attēlotas koka OSB skaidplates mala daļa. Kopējais plates malas garumns var būt līdz 5 metriem. Malas kvalitāte tiek noteikta malai pārvietojoties ar ātrumu līdz pat 4m sekundē garām video kamerai. Šajā laikā tehnoloģija spēj ne vien nofilmēt šo malu, bet arī noteikt tās kvalitāti, papildus analizējot arī plates sākuma daļu un beigu daļu.
Pielietojums industriālajā jomā.
agirVison tehnoloģija pēc savas uzbūves ir ļoti elestīga un to iespējams izmatot jebkurā jomā, kur ir nepieciešams pētīt un analizēt lielus datu apjomus. Īpaši industriālajā, kur tiek ražots viens noteikts produkts vai produktu grupa. Kur ražošanas process notiek nepārtraukti un produkcijas līnijas ātrums var sasniegt līdz 4 metriem/sekundē.
Šajā ātrumā ir jāspēj atrast starp gataviem vienādiem produkcijas priekšmetiem, kādu kurš atšķiras vai neatbilst iepriekš norādītiem kritērijiem.
Kvalitātes kontrole
agirVison ir ideāli piemērota lai veiktu kvalitātes kontroli smagajos industriālajos apstākļos, kur prasības pret tehnoloģijām, tehniku un kvalitāti ir augstākas nekā citās jomās.
Kad ražošanas process nepieļauj cilvēka iesaistīšanos dēļ ātruma, darba bīstamības vai citiem apsvērumiem – šajā gadījumā to spēs izdarīt mūsu tehnoloģija.
Nepārtraucot darba procesu ražošanas līnijā, tā spēs konstatēt atšķirības produkta parametros un noteikt tā novirzes no normas. Attiecīgi – tā informēs ražošanas operatorus par šīm novirzēm un atkarībā no uzstādītā uzdevuma, spēs patstāvīgi novirzīt brāķēto produkciju uz citu līniju vai apturēt ražošanas procesu lai spētu konstatēt iekārtas defektu un to izlabot.
Jaunākie ieraksti
-
Plēsīgo zivju foto konkurss
22. jūl. 2016 -
Zinātne - Satelītattēlu analīze
12. jūn. 2016 -
AgirVision Robotu skola
2. mai. 2016 -
Tekstūra
17. mar. 2016 -
NVIDIA Jetson TK1
16. mar. 2016 -
Attēla histogramma
16. mar. 2016 -
Datorredze - attēls
16. mar. 2016